• Hungary is committed to pluralism and freedom


    August 25

    The Post’s coverage of Hungarian Prime Minister Viktor Orbán’s July 26 lecture showed a disconnect between the meaning of his words and their interpretation by political pundits in the United States [“Illiberal Hungary,” editorial, Aug. 17].

    The prime minister’s remarks were not a rejection of core European values. As he said, Hungary respects “the values of Christianity, freedom and human rights” and “does not reject the fundamental principles of liberalism, such as freedom . . . but it does not make this ideology the central element of state organization.”

    Among the editorial’s many inaccuracies, the allegations that “discriminatory laws aimed at non-Christians and the Roma minority” are a part of Hungary’s agenda and that a parallel can be found with the “thugs and charlatans throughout the 20th century — including Hungary’s pro-Nazi World War II regime” — are absurd. These shamefully inappropriate allegations were unworthy of The Post.

    Hungarians have every right to celebrate the country’s Christian heritage, but that doesn’t mean Hungary has ceased to be a pluralistic democracy, home to many faiths and identities. Since 2010, this government has been the region’s strongest bulwark against right-wing extremism, and it has made the most consistent efforts in the European Union to help Roma-Hungarians. Jewish cultural life in Hungary is undergoing a remarkable renaissance. Media are diverse and free.

    Mr. Orbán’s focus on a work-based society is not some kind of “Sonderweg” ideological fantasy but rather a viable alternative to the unsustainable welfare state and a pragmatic answer to Hungary’s chronically low employment levels.

    A robust debate on the pressing socioeconomic challenges of our times is possible only through appreciating the facts, and that debate must be based on a spirit of respect and freedom.

    Zoltán Kovács, Budapest

    The writer is the spokesman of the government of Hungary.

    *

    Orbánék olvasói levélben válaszoltak a Washington Postnak

    2014. augusztus 26., kedd, 13:02 Utolsó frissítés: tegnap

    zerző: MTI

    "Ezek a szégyenletesen helytelen állítások méltatlanok a The Washington Posthoz" – reagált az amerikai lap korábbi cikkére egy kormányszóvivő. A Post Orbán illiberális demokráciáját szedte darabokra egy szerkesztőségi cikkben.

    Magyarország elkötelezett a pluralizmus és a szabadság mellett – ezzel a címmel közölt olvasói levelet a The Washington Post című amerikai lap.

    Kovács Zoltán, a kormány szóvivője levelében az újságban augusztus 17-én közölt szerkesztőségi állásfoglalásra reagált, azt hangsúlyozva, hogy a magyar kormányfő tusnádfürdői beszédében nem utasította el az alapvető európai értékeket.

    Kovács szerint a szerkesztőségi cikk számos pontatlansága között abszurdak azok a vádak, melyek szerint a nem keresztényekkel és a roma kisebbséggel szembeni diszkriminatív törvények a magyar kormány politikájának részét jelentik. Visszautasította azt a párhuzamot is, amelyet a Post szerzője a „20. század sarlatánjainak és gengsztereinek", köztük a nácikat támogató II. világháborús magyar rezsimnek a politikájával vont.

    Ezek a szégyenletesen helytelen állítások méltatlanok a The Washington Posthoz – írta Kovács Zoltán.

    "Magyarországnak minden joga megvan ahhoz, hogy ünnepelje keresztény örökségét, de ez nem jelenti azt, hogy az országban megszűnne a plurális demokrácia" – fogalmazott Kovács Zoltán, aki szerint 2010 óta ez a kormány volt a térség legerősebb bástyája a jobboldali szélsőségességgel szemben, és az Európai Unióban a legkitartóbb erőfeszítéseket tette a magyar romák segítésére.

    A kormány szóvivője azt írta, hogy Magyarországon a média sokrétű és szabad, és a munkaalapú társadalomról szóló orbáni gondolatok működőképes alternatívát jelentenek a jóléti állam fenntarthatatlanságával szemben, és egyben pragmatikus választ a krónikusan alacsony magyarországi foglalkoztatottságra.

    Mint arról beszámoltunk, a cikkben a Washington Post keményen nekiment az Orbán Viktor által Tusnádfürdőn hangoztatott nézeteknek. Egyebek mellett ezt írták: a magyarok "világosan látják, hogy mit forgat Orbán a fejében: a szabad véleménynyilvánítás szigorú visszaszorítását, hátrányos megkülönböztetést a nem keresztényekkel és a roma kisebbséggel szemben, és állami irányítású gazdasági populizmust, amely gyanakodva tekint a magán- vagy a külföldi tőkére".

    Az Egyesült Államoknak szerintük le kell fokozni kapcsolatait a kormánnyal, amelynek feje, Orbán Viktor kizárta magát a demokratikus Nyugatból.

    « »

  • Comments

    1
    Tuesday 26th August 2014 at 23:31

    Üdvös lenne, ha Amerika leszállna a magas lóról a földre és nem a fellegekben élne.

    Nem a légből kapott dolgokba kell kapaszkodni, hanem a valóságot kell megtapasztalni.

    A valóság teljesen más, mint ahogy azt ő, a fantáziájával magának el tudja képzelni.

    Még akkor sem írhatna le ilyeneket, ha ő mindenben feddhetetlen volna.

    Az önhittség nagyon csúnya tulajdonság és rossz ellenpélda.

    Nos, nem kérünk az ilyen balga megjegyzésekből.

    Nem kérünk az elferdített, fantáziadús véleményekből.

    Akarva, vagy akaratlanul, ronthat a közhangulaton, de ami a nagyobb baj, az ország hitelén a világban, egy-egy ilyen rosszindulatú nyilatkozat és felesleges gerjeszteni azt. Van aki örömét leli ebben, de az ilyenek megbízhatatlanok és közömbösek számunkra.

    A magyar azokat a népeket zárja a szívébe, akik nem rúgnak bele és nem támadnak hátba.

    :D :D :D :D :D

    hahahahahahaha

    hehehehehehehe

    *

    By the way,

    Amerika jobban tenné, ha a saját ügyeivel foglalkozna,bőven van mit szépíteni náluk.

    *

    ~Best Regards~

    flick by Nicky_Heart ;-)

     

     

     

    2
    Monday 8th September 2014 at 22:19

    Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek! Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek; és amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek. Miért nézed a szálkát atyádfia szemében, a magad szemében pedig miért nem veszed észre még a gerendát sem? Vagy hogyan mondhatod akkor atyádfiának: Hadd vegyem ki szemedből a szálkát! – mikor a magad szemében ott a gerenda? Képmutató, vedd ki előbb saját szemedből a gerendát, és akkor majd jól fogsz látni ahhoz, hogy kivehesd atyádfia szeméből a szálkát. (Máté 7:1–5)

    3
    Monday 8th September 2014 at 22:28

    "Judge not, that you be not judged. For with what judgment you judge, you will be judged; and with the measure you use, it will be measured back to you. And why do you look at the speck in your brother's eye, but do not consider the plank in your own eye? Or how can you say to your brother, 'Let me remove the speck from your eye'; and look, a plank is in your own eye? Hypocrite! First remove the plank from your own eye, and then you will see clearly to remove the speck from your brother's eye."

    Matthew 7:1-5

    Suivre le flux RSS des commentaires


    Add comment

    Name / User name:

    E-mail (optional):

    Website (optional):

    Comment:



egérkövető – pici csillagok
Másolást tiltó kódok !! Ez van fent az Eklablog Nickyheart oldalon! 1./ 2./ 3./ 4./ 5./ 6./